Skambinkite: +370 (630) 09 360

Privatiems: info@vertimukaraliai.lt

Verslui: vk@vertimukaraliai.lt

logomain

Apostilė

Apostilė – tai konsulinė pažyma, kuria patvirtinamas ir parašo tikrumas, ir pasirašiuojo asmens pareigos, ir spaudo ar ženklo tapatumas. Tvirtinimo apostile paslaugą teikia mūsų vertimų biuras, o jos dažniausiai prireikia tuomet, kai atliekamas svarbių dokumentų, naudojamų užsienio šalyse, vertimas. Apostilizavimas ir vertimas viename vertimų biure taupo Jūsų laiką ir pinigus, tad „Vertimų karaliai“ abi paslaugas.

Kaip legalizuoti dokumentą, kodėl ir kokiomis sąlygomis reikia tai daryti? Šie ir kiti panašūs klausimai kyla, kai susiduriama su dokumento legalizavimo problema. Į visus klausimus atsakys ir dokumento legalizavimo paslaugą suteiks mūsų vertimo biuras.

Dokumentai, kuriuos reikia patvirtinti užtikrinant legalumą bei dokumentą pasirašiusio asmens pareigų tikrumą reikia tvirtinti apostile. Apostile tvirtinami tiek originalūs dokumentai, tiek notaro patvirtintos kopijos. Dokumentai su apostile galioja šalyse, kurios 1961 m. spalio 5 d. prisijungė prie Hagos konvencijos dėl užsienio valstybėse išduotų dokumentų legalizavimo panaikinimo.

Kodėl ir kada reikia tvirtinti dokumentus apostile?

  • Kai reikia patvirtinti dokumento autentiškumą. Esant poreikiui vienoje šalyje išduotus dokumentus panaudoti kitoje užsienio šalyje, kuri nėra prisijungusi prie 1961 metų Hagos konvencijos arba Lietuva nėra su ja pasirašiusi teisinės pagalbos sutarties, reikia dokumentą legalizuoti bei tvirtinti apostile.
  • Visus viešuosius dokumentus, kurie bus naudojami šalyje, kuri yra prisijungusi prie 1961 metų Hagos konvencijos, reikia tvirtinti apostile.
  • Patariama visus sudėtingesnius dokumentus ir jų vertimus tvirtinti apostile, nes originalus dokumentas ir vertimo paslaugos pagalba išverstas dokumentas teisiškai yra visiškai skirtingi dokumentai. Kartais užsienio šalyse apostile nepatvirtinti dokumentai net nėra priimami.

Dažniausiai apostilizavimas yra reikalingas, kai verčiami šie viešieji dokumentai:

  • Liudijimai (gimimo, santuokos ir kt.);
  • Pažymos iš viešųjų institucijų (policijos, registrų ir kt.);
  • Išsilavinimą ar darbo pasiekimus patvirtinantys dokumentai (diplomai, pažymos ir kt.);
  • Įvairūs teisiniai dokumentai (teismų dokumentai, nuosavybės dokumentai ir kt.).

Reikia nepamiršti, kad apostilė netvirtina pačio dokumento turinio, ji tvirtina pasirašiusio asmens pareigų tikrumą. Vis dėlto prieš pasirašant dokumentą patariama įspėti pasirašantį asmenį apie planuojamą tvirtinimą apostile, vien dėl to, kad ne visi žmonės turi atitinkamą kompetenciją pasirašyti dokumentus, kurie galiausiai bus tvirtinami apostile.

Reikalingas dokumento vertimas? Kreipkitės į mus ir suteiksime visą reikalingą informaciją apie vertimą bei dokumento legalizavimo poreikį, naudojant jį užsienio šalyse.

Susidomėjote? Pasirinkite kitą žingsnį...