Skambinkite: +370 (630) 09 360
Rašykite: info@vertimukaraliai.lt
X

Užpildykite laukelius ir gaukite kainos pasiūlymą!

VERTIMŲ BIURAS „VERTIMŲ KARALIAI“ vertimukaraliai

VERTIMŲ BIURAS „VERTIMŲ KARALIAI“

Vertimų biuras, teikiantis vertimo paslaugas 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę. Dažniausiai kainos pasiūlymą atsiunčiame per 15 minučių. Suteikiame galimybę gauti vertimą neišėjus iš namų ar biuro.

GAUTI KAINOS PASIŪLYMĄ PER 15 MINUČIŲ

Medicininiai vertimai

Medicininiai vertimai – kokiais atvejais gali jų prireikti? Dažnai užsakovams iškyla būtinybė išversti klinikinių tyrimų, gydomųjų preparatų testavimo rezultatus bei kitą farmacinę dokumentaciją, reikalingą registruojant vaistinius preparatus atitinkamos valstybės teritorijoje. Neretai yra verčiamos ir medicininės įrangos eksploatavimo taisyklės. Medicininių tekstų vertimai taip pat reikalingi konsultuojantis užsienio sveikatos įstaigose – tokiais atvejais vertėjas turi išversti paciento tyrimų rezultatus, ligos istoriją, ekspertų išvadas ir kt. Be to, medicininių tekstų vertėjai verčia medicininius straipsnius, publikacijas ir kitą specialiąją literatūrą.

Medicininiai vertimai: verčiamos sritys

  • Medicininė dokumentacija: išrašai, ligos istorijos, epikrizės, laboratorinių ir instrumentinių tyrimų rezultatai, chirurginių operacijų protokolai ir kt.
  • Dokumentacija, susijusi su klinikiniais medicininių preparatų tyrimais: sutartys dėl klinikinio tyrimo atlikimo, tyrimų atlikimo protokolai, tyrėjų brošiūros ir kt.
  • Farmacinė dokumentacija: medicininių preparatų aprašymai, informaciniai lapeliai, informacija gydytojams ir pacientams, su kokybės kontrole susijusi dokumentacija.
  • Dokumentacija, susijusi su medicinine įranga: eksploatavimo instrukcijos, vadovai, aprašymai, reklaminiai tekstai, katalogai, pristatymai.
  • Medicininės, farmacinės, klinikinių bandymų, medicininės įrangos interneto svetainės.
  • Populiarioji medicininė literatūra.
  • Mokslinė medicininė literatūra: moksliniai straipsniai, konferencijų medžiaga, apžvalgos, referatai, disertacijos, monografijos, enciklopedijos, žinynai, vadovėliai.

Medicininiai vertimai: kiti ypatumai

Medicininių tekstų vertimai priskiriami itin siauros specializacijos vertimams. Tik medicininį išsilavinimą ir ilgametę patirtį turintys vertėjai sugeba perteikti teksto esmę maksimaliai tiksliai ir išlaikyti griežtą jo stilių. Apskritai, daugelis
medicininių tekstų vertėjų yra praktikuojantys gydytojai, įgiję papildomą užsienio kalbos išsilavinimą.

Medicininių tekstų vertėjai atlieka sudėtingą darbą, kadangi jie privalo gerai žinoti medicininę terminologiją, vartojamą kalboje, iš kurios verčiama, ir kalboje, į kurią verčiama. Be to, vertėjai turi išmanyti medicinos moksle vartojamas santrumpas, lotynų kalba vartojamas frazes ir mokėti jas išversti. Taip pat vertėjas, versdamas, pavyzdžiui, mokslinį straipsnį atitinkama medicinine tema, turi išmanyti šią temą, nes be vertėjo supratimo vertimas tampa neįmanomas.

Svarbu tai, kad medicininių tekstų vertėjai verčia ne tik spausdintinį tekstą, bet ir tekstą, rašytą ranka. Pavyzdžiui, tokie individualūs medicininiai dokumentai kaip pažymos, tyrimų rezultatai, medicininės knygelės išrašai dažnai užpildomi gydytojų ranka. Be abejo, kartais vertėjai susiduria su tuo, kad negali iššifruoti žodžių, užrašytų dokumentuose, todėl tokiais atvejais jie kreipiasi į užsakovą arba dokumentą užpildžiusį gydytoją, kad jie patikslintų, kokie žodžiai įrašyti dokumentuose.

Medicininiai vertimai atliekami ne tik raštu, bet ir žodžiu. Žodiniai vertimai atliekami tiek tiesiogiai vertėjui susitikus su užsakovu, tiek susisiekimo priemonėmis, pavyzdžiui, telefonu, Skype programa ir pan.

Medicininių vertimų kainos priklauso nuo kalbos, teksto apimties ir jo sudėtingumo. Paprastai ranka rašytų tekstų vertimai kainuoja daugiau, kadangi vertėjams neretai tenka šifruoti raštą. Žodinių vertimų atveju kaina priklauso ir nuo to, ar vertėjas su užsakovu bendrauja tiesiogiai ar susisiekimo priemonėmis.

Medicininių tekstų vertėjų tikslas – suteikti savo klientams kokybišką paslaugą. Todėl net tada, kai tekstą išverčia medicininėje srityje besispecializuojantis vertėjas, tekstas yra patikrinamas redaktoriaus. Dideliems projektams įgyvendinti dažnai organizuojamos darbinės grupės, susidedančios iš glaudžiai tarpusavyje bendradarbiaujančių kelių vertėjų ir redaktorių.

Kalbant apie vertėjo darbo tempą, paprastai vienos darbo dienos metu vertėjas išverčia 8 lapus teksto. Kiekviena vertimų įmonė siūlo savo klientams skubių vertimų paslaugas, tačiau svarbu prisiminti, kad medicininiai vertimai reikalauja itin kruopštaus darbo, todėl skubėti nepatartina. Be to, skubūs vertimai kainuoja daugiau.

Medicininiai vertimai: kiek kainuoja?

Sužinokite kiek kainuos jūsų medicininio teksto vertimas. Sužinoti

Greičiausias Jūsų vertimo paslaugų partneris Užsakyti

vertimukaraliai
VERTIMAS RAŠTU

Vertimas raštu, tai viena iš pagrindinių musų teikiamų paslaugų. Verčiame raštu iš / į 60 pasaulio kalbų visus dokumentus: asmeninius dokumentus, specializuotus tekstus. Specializuoti tam tikrų sričių vertimai yra viena

Plačiau
vertimukaraliai
VERTIMAS ŽODŽIU

Vertimas žodžiu. Rengiate tarptautinę konferenciją? Atvažiuoja svečiai iš užsienio? Norite kalbėtis ir suprasti nuotoliniu būdu? Reikia akis į akį aptarti svarbaus sandėrio sąlygas? Vertimų biuro „Vertimų Karaliai“ vertėjai pasirengę Jums

Plačiau
vertimukaraliai
OFICIALUS PATVIRTINIMAS

Kalbant apie oficialų išversto teksto patvirtinimą, svarbu išskirti patvirtinimą vertimo biuro antspaudu ir notaro patvirtinimą. Tikslinga aptarti kiekvieną iš jų. Ne visi dokumentai reikalauja notaro patvirtinimo. Pavyzdžiui, jeigu ketinate pristatyti

Plačiau
vertimukaraliai
REDAKTORIAUS PASLAUGOS

Redaktoriaus paslaugos. Norite, kad jūsų tekstas būtų stilistiškai ir gramatiškai tvarkingas, rišlus ir atitiktų visus kalbos kultūros reikalavimus? Mūsų patyrę redaktoriai yra pasiruošę Jums padėti ir suteikti aukščiausios kokybės paslaugą.

Plačiau
vertimukaraliai
PRISTATYMO PASLAUGA

Pristatymo paslauga. Jūsų patogumui išverstus ir patvirtintus dokumentus pristatysime nurodytu laiku ir adresu Vilniaus ir Klaipėdos miesto ribose nemokamai. Ši paslauga galioja, jeigu užsakymo suma yra didesnė nei  20 Eur,

Plačiau