Uždaryti
Naujienos

Patarimai keliaujantiems

AD
Autorius Aušra D.
2023-06-30

Kaip vertimų biuras, mes puikiai suprantame sklandaus bendravimo ir kultūrinio identiteto svarbą keliaujant. O vasara – juk kelionių metas! Dalinamės keliais naudingais patarimais, kurie pravers visiems keliautojams: tiek pirmą kartą išsiruošusiems į savarankišką kelionę, tiek savaitgalį planuojantiems aplankyti vieną iš Europos sostinių ar susikrovusiems lagaminus į ilgą kruizą.

Atlikite namų darbus

Visada naudinga pasidomėti kraštu į kurį vykstate. Net jei jūsų kelionė yra skirta tik poilsiui, būtinai išsiaiškinkite esminius kultūrinius skirtumus, sužinokite apie aprangos normas, pasidomėkite vietos kulinarija. Tai padės jaustis laisviau kelionės metu ir išvengti nemalonių situacijų bei nesusipratimų. Patarimai keliautojams dažniausiai apsiriboja tuo, kad reikia žinoti tai, kas draudžiama, tačiau iš tikrųjų naudinga būti visapusiškesniais ir pasidomėti išsamiau.

Pasiskaitykite apie vietos papročius ir etiketo taisykles. Štai Singapūre negalima spjaudytis, o į mečetės vidų galima užeiti tik nusiavus batus. Nors turistams atleidžiama daugiau, žinios apie vietos kultūrą padės išvengti nemalonių situacijų ir aplinkinių žvilgsnių. Vienose šalyse kultūriniai skirtumai gali būti mažiau pastebimi, tačiau kai kuriose jie gali tiesiog gluminti, tad jei iš anksto žinosite, ko tikėtis, jausitės ramiau.

Planuokite savo laiką

Dažniausiai nuvykus į kelionę norisi visko pamatyti kuo daugiau, išbandyti visas veiklas ir dar pasimėgauti šiluma bei jūra. Taip, laiko viskam nepakaks, tad teks ieškoti kompromisų. Deja, tai gali būti sudėtinga ir čia nepadės jokie patarimai keliaujantiems – juk dažniausiai į kelionę išsiruošiame ne vieni. Dėl to geriausias sprendimas yra dar prieš išvykstant susidaryti planą ir jo laikytis. Beje, nepamirškite, kad šiame plane turi būti ir laisvo laiko. Patikėkite, jo tikrai prireiks!

Pasimokykite kalbos

Žinoma, kad kalbos per kelias dienas išmokti nepavyks, tačiau kelis žodžius įsiminti tikrai galite. Nepatikėsite, kiek kelių tai gali atverti! Nėra šalies, kurioje vietiniai nevertintų turistų pastangų, net jei tarimas ir skamba labai juokingai. Juk ir patys nusišypsome, kai užsienietis pasistengia ištarti „Laba diena“, „Ačiū“ ar „Gero vakaro“. Žinoma, keliaujant svečiose šalyse prireiks anglų, vokiečių ar kitos tarptautinių kalbų kategorijai priskiriamos kalbos, bet keletas žodžių vietos kalba padės „pralaužti ledus“ ir pelnys jums vietinių simpatiją.

Išmokite kelis paprastus žodžius, kad galėtumėte pasisveikinti ir padėkoti, taip pat galite įsiminti keletą patiekalų pavadinimų. Dvejojate dėl tarimo? Ne bėda, jums padės visagalis internetas – ne visi žino, tačiau „Google vertėjas“ parašytus žodžius daugeliu kalbų gali ir ištarti. Žinoma, prie kompiuterio tarimo galima prikibti, bet jis gali „parodyti kelią“.

Pasirūpinkite naudingomis programėlėmis

Šiandien nė dienos nepraleidžiame be telefonų, o ir kelionės nėra išimtis. Galbūt norėsis pailsėti nuo telefono, tačiau jis taip pat gali būti puikus pagalbininkas, tik pasirūpinkite reikalingomis programėlėmis. Jums tikrai pravers žemėlapio programa, jei neturite plano su dideliu interneto duomenų kiekiu, galite paieškoti tokios programėlės, kurios veikimui nereikia interneto ryšio. Tiesa, jos tikslumas gali būti mažesnis.

Taip pat išmėginkite „Google Lens“ – tai vertėjo alternatyva. Ši programėlė pasinaudos jūsų telefono techninėmis galimybėmis ir išvers parašytą tekstą. Ji nėra labai tiksli ir kartais gali suklaidinti, tačiau su tokiomis užduotimis kaip restorano meniu ar reklaminis lankstinukas apie lankytinas vietas susitvarko tikrai puikiai.

Piniginiai reikalai

Kiekviena kelionė turi biudžetą, o patarimai keliaujantiems, kaip sutaupyti, yra vieni populiariausių. Tai atskira tema, tačiau norime priminti, kad pasidomėtumėte atsiskaitymo kultūra. Vienose šalyse galima visur patogiai mokėti banko kortele ir ja palikti arbatpinigių, o kitose prireiks turėti ir grynųjų. Taip pat verta paieškoti informacijos apie arbatpinigių kultūrą – juk atostogaudami tikrai užsuksite pavalgyti į vietos restoraną, naudosite vietos gidų ar pramogų organizatorių paslaugomis, taksi. Dažnai visiems šiems paslaugų tiekėjams yra priimta palikti šiek tiek arbatpinigių, o jei jie pranoko jūsų lūkesčius – galite palikti ir didesnę sumą.

Pasiruoškite savo kelionei ir ji bus nuostabi!

Reikalingas profesionalus vertimas? Gaukite pasiūylmą šiandien.

GAUTI PASIŪLYMĄ