Uždaryti
Naujienos

Romantiškiausios pasaulio kalbos: ko negali perteikti vertimo paslaugos

AD
Autorius Aušra D.
2023-10-31

Rudens dargana – puikus metas mokytis kalbų. Negalite apsispręsti, kokia kalba norėtumėte prašnekti? Šiame straipsnyje apžvelgsime kalbas, kurias vertėjai (ir ne tik jie!) išskiria kaip romantiškiausias ir atskleisime, kur slypi jų žavesys. Deja, vertimo paslaugos ne visada geba perteikti kalbos žavesį dėl objektyvių priežasčių, tad vienintelis būdas jį išties pajusti – išmokti ja kalbėti.

Tikri romantikai šneka… ispaniškai!

Pirmąją vietą romantiškiausių kalbų sąraše skiriame ispanų kalbai. Ji to tikrai nusipelno dėl jausmingo, aistringo skambesio, kuris kartais primena dainą, o kartais – barnį.

Ispanų kalba yra viena labiausiai paplitusių pasaulyje, tad vertimo paslaugos iš šios kalbos arba į ją – itin paklausios. Iš lotynų ir romėnų kalbų kildinama ispanų kalba priskiriama romanų kalbų grupei ir turi senove, tradicijomis dvelkiančio archajiškumo, kuris ir žavi. Kartu ši kalba yra gana paprasta, tačiau labai melodinga: joje persipina švelnesni priebalsiai ir balsiai, ilgesni nei mums įprastesni, naudojami germanų, slavų kalbose. Tai padeda sujungti žodžius juos tariant ir suteikia romantišką skambesį – visai nesvarbu apie ką bekalbėtumėte.

Ispanų kultūrinis paveldas dar labiau sustiprina kalbos romantiškumą: kas nėra girdėjęs aistringų ispaniškų ritmų ir rimų apie meilę, išdavystę, neištikimybę. Rodos, romantiškoji ispanų kalba yra tiesiog tobula poezijai ir muzikai, tačiau kai tik prireikia vertimo paslaugos į kitą kalbą, vertėjams tenka kaip reikiant pasukti galvą, norint perteikti turinio esmę.

Prancūziška romantika prancūziškai

Žinoma, negalima pamiršti ir prancūzų kalbos – ji visame pasaulyje laikoma viena romantiškiausių kalbų. Ir tai ne iš piršto laužta: šioje kalboje išties daug įmantrybių, pompastikos, naudojamas savitas žodynas. Dėl to vertimo paslaugos ne visada perteikia tikrąją esmę, o ir daugelis pasakymų liktų nesuprasti…

Prancūzų kalba taip pat kildinama iš lotynų kalbos, iš kurios galimai „paveldėjo“ muzikalumą – žodžių tarimas skamba tarsi melodija. Prancūzai netaria žodžių galunių, todėl jie, rodos, susilieja į vieną ilgą žodį ir niekada nesibaigia, taip skleisdami savo žavesį. Ir vėlgi, nesvarbu apie ką kalbėsite: automobilio remontą ar sode pražydusias aromatingas rožes – prancūzų kalbos tiesiog malonu klausytis.

Prancūzų kalba gana paplitusi pasaulyje, tačiau ji labiau vertinama ne kaip tarptautinė, o kaip asmeninis malonumas. Šią kalbą mokosi tie, kurie mėgsta keliauti, domisi prancūzų kultūra, istorija. Tai išties romantiška kalba, kuri atveria kelius norint suprasti dainų tekstus, poeziją ir prancūzų kultūrą, kuri pasklidusi po visą pasaulį.

Romantiškas italų kalbos skambesys

Ak, jei vertimo paslaugos galėtų perteikti ne tik žodžių reikšmes, bet ir tą magišką skambesį… Deja, vienose kalbose jis yra, o kitose – paprasčiausiai ne. Ir kas jau kas, o italų kalba tikrai turi tą romantišką sąskambį, kurį kuria švelnūs, ritmingi žodžiai. Italai žodžius taip pat sujungia, todėl gali pasirodyti, kad ji ne kalba, o dainuoja. Dėl to italų kalba yra laikoma viena romantiškiausių pasaulyje.

Priebalsių ir balsių pasiskirstymas šioje kalboje yra labai ritmiškas. Ir nors tikri italai šio skambesio taip nevertina, kitakalbiai tarsi sutarę kartoja, kad kalbėti itališkai – tarsi dainuoti. Melodingo italų čiauškesio malonu klausytis, o manieringumas suteikia kalbai dar daugiau žavesio. Ir kas galėtų paneigti, kad italų kalba nėra romantiška? Joje tiek daug žodžių apie meilę, o legendinį amore žino kiekvienas.

Žavingos portugališkos intonacijos

Vieno portugalų kalbą mėgsta, o kiti negali jos pakęsti, tačiau likti abejingu – neįmanoma. Portugalų kalba yra daug retesnė už aukščiau aptartą „romantiškąjį trejetą“, tad ir jos vertimo paslaugos reikalingos rečiau. Šia kalba daugiausia kalbama pačioje Portugalijoje, Brazilijoje.

Nepaisant mažesnio paplitimo, portugalų kalba yra ne mažiau romantiška. Ji tobulai tinka ritmingai muzikai, nes yra melodinga, naudojamos išraiškingos intonacijos, balsės ištempiamos, ilgos. Portugalų kalboje daug balsių, o joms ištarti reikia oro srauto, tad galiausiai atrodo, kad kalbant portugališkai neįmanoma nedainuoti.

Visame pasaulyje garsūs portugališkos muzikos ritmai, egzotiškos kultūros atspindžiai kalboje ir sąsaja su samba – visa tai paverčia šią kalbą vieną romantiškiausių ir suteikia jai daugybę spalvų.

Ne tik romanų kalbos gali būti romantiškos

Sutapimas tai ar ne, spręskite patys, tačiau pasaulyje romantiškiausiomis laikomos kalbos priklauso romanų kalbų grupei. Tačiau ją suprantantiems labai romantiška atrodo ir japonų kalba. Ji labai egzotiška, tačiau kartu ir labai mandagi. Naudojami įtaigūs, bet paprasti žodžiai, o garsai darniai susilieja ir džiugina ausį.

Japonų kalboje gausu lyriškumo, tačiau jis baigiasi, kai prasideda vertimo paslaugos – tai sunkiai perteikia net ir kitos romantiškiausiomis laikomos kalbos: prancūzų, ispanų, italų. Šis išskirtinumas tiesiog užburia ir žavi.

Kalbai patrauklumo taip pat suteikia ir mums tolima bei egzotiška japonų kultūra, kuri žadina smalsumą. Nepaisant to, išmokti japonų kalbos gali būti sudėtinga. Nors vertimo paslaugos gali padėti įvairiose situacijose, japonų kalbą dažniausiai mokosi tie, kurie turi verslo planų Japonijoje – tai svarbi pasaulio ekonomika.

Reikalingas profesionalus vertimas? Gaukite pasiūylmą šiandien.

GAUTI PASIŪLYMĄ