Uždaryti
Naujienos

Vertimų biuras verslui

R
Autorius rob
2019-08-16

Vertimų biuras – kai tik apie jį pagalvojame, prisimename, kaip reikėjo ten užsukti asmeniniais reikalais: dokumento, gyvenimo aprašymo ar kito vertimo. Ir nors vertimų biurai visada padeda privatiems klientams, iš tikrųjų svarbiausiu jų partneriu ir paslaugų pirkėju yra verslas. Įmonėms vertimų biuras reikalingas nuolat, nes šiuolaikinėje rinkoje susiduriama su įvairiais globalizacijos padariniais, o tai reiškia didelio kiekio vertimų poreikį. Ir dar daugiau – vertimų biurai vis dažniau peržengia vertimo paslaugos sąvokos ribas ir siūlo papildomas paslaugas, kurias užsakovams patogu gauti iš vienų rankų, pavyzdžiui, maketavimą, internacionalizaciją ir kt.

Mažas ar didelis vertimų biuras?

Geriausias vertimų biuras verslui yra toks, kuriuo galima pasitikėti. Žinoma, platus paslaugų spektras, lankstumas ir universalumas taip pat yra svarbūs privalumai. Ir kalbant apie šiuolaikinę rinką sąvokų „mažas“ bei „didelis“ nebelieka, nes siūlomas vertimo paslaugų asortimentas priklauso nuo partnerystės, o ne nuo nuolatos biure sėdinčių darbuotojų skaičiaus.

Modernus požiūris į vertėjo darbą ir profesiją apskritai reikalauja lankstumo. Šiandien vertėjais dirba ne tik samdomi darbuotojai, bet ir vadinamieji freelanceriai, nuomojami darbuotojai, o kartais gali prireikti ir ne profesionalaus, bet konkrečią sritį puikiai išmanančio žmogaus. Didžioji dalis darbo vyksta nuotoliniu būdu, tad net jei vertimui į vertimų biurą atnešėte popierinį dokumentą, gali būti, kad jūsų užduotį vykdė vertėjas, esantis visai kitame žemyne! Ir tai nėra blogai, priešingai, didesnė konkurencija užtikrina aukštesnę kokybę ir geresnį paslaugų prieinamumą bei kainą.

Šiuolaikinės vertimo paslaugos teikimo tendencijos visiems laikams pakeitė ir vertimų biurus, tad turėdamas puikų partnerių tinklą net ir santykinai nedidelis vertimų biuras gali pasiūlyti labai platų paslaugų asortimentą ir išlaikyti greitą darbo tempą bei puikų kainos ir kokybės santykį. Taigi, jei įmonei reikalingas vertimų biuras, rinkitės ne dydį, o universalumą.

Kuo svarbios papildomos paslaugos?

Kai kalbame apie darbą, kurį atlieka vertimų biurai, turime galvoti apie dirbančius žmones. Kol kas dar nėra sukurta tokių sistemų ar dirbtinio intelekto, kuris galėtų visiškai automatiškai, be žmogaus įsikišimo atlikti kokybišką vertimą. Ir tikriausiai dar prireiks nemažai laiko, kol žmonija dirbtinio vertimo įrankį sukurs.

O kol tai dar neįvyko, vertimas yra neatsiejamas nuo subjektyvumo, kuris būdingas žmogaus atliekamoms užduotims. Būtent čia atsiskleidžia papildomų vertimo paslaugų vertė – kai viską gaunate iš vienų rankų, daug paprasčiau išvengti klaidų, tokių kaip prasmės iškraipymas, įvairūs neatitikimai ir pan. Pavyzdžiui, vertimas ir maketavimas iškart suteikia galimybę gauti naudojimui paruoštą galutinį produktą, o perkant vertimo ir maketavimo paslaugas atskirai, reikėtų du kartus ieškoti specialisto, aiškinti užduotį ir, tikėtina, vėliau atlikti korekcijas dėl specialistų „nesusikalbėjimo“. Kai viską gaunate vertimų biuro, paprasčiausiai nereikia sukti galvos.

Vertėjai dirbdami kartu su kitų sričių specialistais geba rasti tiksliausią ir tinkamiausią sprendimą. Tai svarbu, nes kai užduotis yra tik vertimas, ieškoma tiksliausia žodžio prasmė. Vis dėlto tai ne visada tinka, pavyzdžiui, reklamose svarbus žodžių ilgis, skambesys ir net asociacijos. Tokiu atveju vertėjas savo darbą atlieka bendradarbiaudamas su dizaineriu ir kartu jie randa pačius geriausius sprendimus.

Trumpai tariant, papildomos vertimo paslaugos, kurias pasiūlys universalūs vertimų biurai, yra svarbi prielaida vertimo kokybei užtikrinti. Ir, žinoma, negalima pamiršti tokių naudų kaip greitesni terminai, patogumas, galbūt net ir palankesnė kaina.

Vertimų biuras – ne tik vertimams

Universalus ir platų paslaugų asortimentą siūlantis vertimų biuras yra patikimas partneris įvairiose situacijose. Jei vertimų biuras, su kuriuo bendradarbiaujate, siūlo papildomas paslaugas vertimams, tai gali atlikti tas paslaugas ir atskirai. Pavyzdžiui, jei siūloma sumaketuoti vertimą, galima užsisakyti ir tik maketavimo paslaugas. Tai labai patogu, nes nebereikia ieškoti pavienių specialistų ar įmonių – pakanka vienos užklausos ir užduotis bus atlikta.

Laikas versle visada reiškia pinigus, todėl jį tikrai verta taupyti. Jei vertimų biuras turi savo partnerių tinklą arba visą darbuotojų komandą, kuri yra pasirengusi suteikti įvairias su vertimu susijusias paslaugas, kam gaišti savo laiką ieškant paslaugos teikėjų iš naujo? Tiesiog patikėkite užduotį savo vertimų biurui.

Apibendrinant, verta pastebėti, kad rinkoje univeraslus vertimų biuras – ateities perspektyva, tokių biurų vis daugėja. Tendencija plėsti paslaugų asortimentą atsirado palaipsniui, vertimų biurams vis labiau prisitaikant prie modernių technologijų ir klientų poreikių pokyčių. Tikėtina, kad labai maži ir specializuoti vertimų biurai greitai taps praeitimi, tad apsvarstykite galimybę, galbūt jau šiandien verta žengti svarbų žingsnį ir pradėti bendradarbiavimą su vertimų biuru, kuris užtikrins įvairių paslaugų tiekimą.

Reikalingas profesionalus vertimas? Gaukite pasiūylmą šiandien.

GAUTI PASIŪLYMĄ