Uždaryti
Naujienos

Lenkų kalbos vertimas – Lietuvoje populiari paslauga

RB
Autorius R. B.
2022-06-14

Lenkija – viena iš Lietuvos kaimynių, su kuria mus nuo seno sieja stiprūs ekonominiai, kultūriniai bei socialiniai santykiai. Taip pat dažnai šalies gyventojai su kaimynais lenkais turi ir asmeninių santykių, keliauja, vysto verslą, perka turtą. Galiausiai, lenkai – didžiausia tautinė mažuma, sudaranti apie 6,6 proc. visų mūsų šalies gyventojų. Tad, nieko keisto, jog lenkų-lietuvių vertimas ir kitos, su šia kalba susijusios vertimų kombinacijos – populiari paslauga vertimų biuruose.

Lenkų kalbos vertimas

Viena kalba – 5 skirtingi dialektai

Lenkų kalba priklauso indoeuropiečių šeimos, vakarų slavų šakos, lechitų kalbos pogrupiui. Analizuojant šios kalbos ypatumus, galima atsekti rusų, čekų, lotynų, prancūzų, vokiečių, italų kalbų pėdsakus, o šiandieninę kalbos raidą, žinoma, veikia ir tarptautine laikoma anglų kalba. Visgi istoriškai didžiausias panašumas išskiriamas su kašubų ir polabų – kalbomis, kurių, tikėtina, net pavadinimą ne kiekvienas yra girdėjęs.

Lenkų kalba, kaip ir lietuvių, skaidoma į atskirus dialektus, vartojamus skirtingose teritorijose. Vakarų Lenkijoje vartojamas Didžiosios Lenkijos, Centrinėje – Žemutinės Vyslos-Mazovijos, Pietinėjė – Mažosios Lenkijos, Pietvakarinėje šalies dalyje – Silezijos, o Ukrainoje, Baltarusijoje, Latvijoje bei Lietuvoje gyvenantys lenkai dažnai kalba kresų dialektu. Dialektų įvairovė – viena iš priežasčių, dėl kurių vertimas iš lenkų į lietuvių kalbą bei atvirkščiai pareikalauja didelės vertėjų kompetencijos.

Lenkų kalba labiausiai paplitusi pačioje Lenkijoje. Nemažos lenkakalbių bendruomenės gyvena JAV, Ukrainoje, Rusijoje, Baltarusijoje, Kanadoje, Austrijoje, Australijoje, Čekijoje, Izraelyje, Latvijoje, Lietuvoje bei dar keliose kitose valstybėse. Bendras lenkiškai kalbančių asmenų skaičius pasaulyje siekia net 50 milijonų. Beje, įdomus faktas, jog Lenkijoje, palyginti su kitomis Europos šalimis, yra daugiausiai gyventojų, kurie valstybinę kalbą (tai yra lenkų) laiko savo gimtąja kalba.

Vertimas iš lenkų į lietuvių kalbą – populiari paslauga

Lietuviai, nesibaimindami kalbos barjero, it žuvys vandenyje jaučiasi jau minėtose kaimyninės šalies parduotuvėse, palaiko glaudžius santykius su lenkiškai kalbančiais kaimynais. Nemažai ir patys kalba lenkiškai, tačiau šios kalbos populiarumas, galima sakyti, mažėja. Bet, jei dažnas lietuvis geba komunikuoti su lenkakalbiais, gali kilti klausimas, ar vertimo paslaugos, orientuotos į lenkų kalbą, yra populiarios?

Paslaugos, kurias teikia profesionalus vertimo biuras, nesvarbu, tai būtų vertimas iš lenkų kalbos ar kitos kalbos, yra orientuotos ne į asmeninius poreikius. Neformaliam bendravimui reikia gerokai mažiau įgūdžių, o profesionalus vertimas reikalauja patirties ir žinių.

Lietuvių-lenkų teksto vertimas arba lenkų-lietuvių teksto vertimas reikalauja ne tik profesionalumo, patirties ir žinių. Dažnai prireikia ir specifinių sričių terminų, pavyzdžiui, IT, teisės, medicinos, inžinerijos ar kitų. Taisyklingai ir stilistiškai estetiškai atlikti vertimą nėra taip paprasta, todėl vertimas į lenkų kalbą yra gana dažnai užsakoma paslauga vertimų biuruose Lietuvoje.

Reikalingas profesionalus lenkų kalbos vertimas? Profesionalus tarptautinis vertimų biuras „Vertimų karaliai“ yra pasirengęs jums padėti. Atliekama įvairių sričių vertimus, o klientų patogumui siūlome ir skubaus vertimo paslaugą bei notarinį dokumentų vertimo patvirtinimą. Visus vertimus mūsų biure galite užsakyti taip pat ir nuotoliniu būdu.

Reikalingas profesionalus vertimas? Gaukite pasiūylmą šiandien.

GAUTI PASIŪLYMĄ