Uždaryti
Naujienos

Nuo ko priklauso vertimo paslaugos terminas?

AD
Autorius Aušra D.
2022-08-31

Dažnai galvojama, kad vertimo paslaugos terminą lemia tik vertėjo darbo greitis. Skaičiuojama, kad per dieną vertėjas gali atlikti 1500-300 žodžių vertimą, tad apskaičiuoti reikalingo dokumento vertimo terminą atrodo paprasta. Vis dėlto tai tik klaidingas pirmasis įspūdis, nes iš tikrųjų vertimo paslaugos terminus lemia daugybė sudėtinių veiksnių. Žinoma, tai nebūtinai reiškia, kad reikalingo vertimo reikės ilgai laukti. Be to, klientai taip pat gali prisidėti prie greitesnio vertimo. Bet apie viską pakalbėkime iš pradžių.

Vertimo paslaugos terminą lemiantys veiksniai

Nors iš pirmojo žvilgsnio viskas gali pasirodyti labai paprasta, iš tikrųjų vertimas yra sudėtingas procesas, susijęs su įvairias veiksniais, kurie gali lemti paslaugos suteikimo terminą. Apžvelkime pagrindinius jų:

  • Projekto dydis yra labai svarbus, tačiau čia galioja paprasta taisyklė: kuo didesnė apimtis, tuo ilgiau truks vertimo paslaugos. Vis dėlto ne visada galima skaičiuoti taip primityviai: itin dideliuose projektuose dalyvauja daugybė vertėjų, o tai kelia darbo kokybės patikros iššūkių. Reikia užtikrinti, kad visa komanda dirbtų nuosekliai ir darniai.
  • Projekto sudėtingumas taip pat svarbus. Kartais trumpiems tekstams gali prireikti gerokai daugiau laiko nei ilgiems. Techninės santrumpos, terminiai, apibrėžimai – visa tai reikalauja papildomo vertėjo laiko. Dažnai sudėtingiems priskiriami specializuoti vertimai (medicinos, teisės ir kitų sričių).
  • Vertėjo specializacija gali turėti įtakos galutiniam vertimo paslaugos terminui. Jei specializacija atitinka, vertėjas darbuosis daug greičiau, tačiau verčiant ne savo specializacijos tekstą jam prireiks gerokai daugiau laiko. Dėl to kartais verta palaukti, kol atsilaisvins vertimui reikalingas specialistas.
  • Pasikartojimai dokumente taip pat yra svarbūs. Dažnai naudojami žodžiai ar frazės tarsi sumažina teksto apimtį, nes vertėjui nereikia kaskart jų aiškintis. Tiesą sakant, esant dideliam pasikartojamumui, vertėjams padeda ir speciali programinė įranga.
  • Naudojami metodai ir programos gali turėti lemiamos reikšmės. Jei pasirinkote vertimų biurą, kuris yra inovatyvus ir naudoja pažangias vertimo programas, galite tikėtis trumpesnio vertimo paslaugos termino.

Kaip klientas gali sutrumpinti vertimo paslaugos terminą?

Atrodo, kad skamba nelogiškai, tačiau iš tikrųjų klientai turi daug įtakos galutiniam vertimo terminui. Šie keli patarimai padės užsitikrinti, kad vertimas bus atliktas greičiau ir laiku:

  • Atidžiai pasirinkite specialistus. Kai prireikia vertimo, ieškokite patikimo vertimų biuro, kuris atitinka jūsų poreikius. Itin geras sprendimas rinktis tokį biurą, kuris gali suteikti visas reikalingas paslaugas – nuo vertimo iki jo maketavimo. Taip užtikrinama aukštesnė vertimo paslaugos kokybė ir geresnė kaina.
  • Nedelskite patvirtinti užsakymą – kuo greičiau tai padarysite, tuo greičiau gausite vertimą. Vertėjai planuoja savo darbus iš anksto, todėl kuo greičiau patvirtinsite vertimo paslaugos užsakymą, tuo greičiau jis atsidurs jų darbo grafike.
  • Pateikite kuo daugiau informacijos, kuri gali būti svarbi. Prie vertimo galima pridėti ir aktualias nuotraukas, terminų paaiškinimus, nuorodas – viską, kas gali būti naudinga verčiant. Tai gali padėti ne tik sutrumpinti vertimo terminą, bet ir sutaupyti. Be to, kuo daugiau konteksto, tuo tikslesnis bus vertimas.
  • Komunikuokite su vertimų biuru – bendradarbiavimo su klientu trūkumas yra viena dažniausių priežasčių, kodėl vertimų biurai vėluoja laiku atlikti užsakymus. Kartais tai, kas yra akivaizdu klientui, vertėjui tampa neįveikiamu galvos skausmu, reikalaujančiu daugybės laiko.

Kaip sužinoti vertimo paslaugos terminą?

Geriausias būdas sužinoti, kada gausite reikalingą vertimą, pateikti užklausą. Mūsų svetainėje tai padaryti itin paprasta – tiesiog pasinaudokite tam skirta forma, nuorodą į ją rasite svetainės apačioje. Pateikite kuo išsamesnę informaciją, nes tai leis tiksliau nustatyti vertimo terminą ir kainą. Nepamirškite, kad vertimo terminas yra skaičiuojamas tik gavus užklausą – jei užsakymą patvirtinsite po savaitės, vertimo terminas gali būti pasikeitęs.

O jei skubate, visada galima pasinaudoti skubaus vertimo paslauga. Ji kainuoja brangiau, tačiau padeda išvengti daugybės problemų, kai vertimo reikia čia ir dabar. Mūsų vertimų biuras visada pasirengęs padėti!

Reikalingas profesionalus vertimas? Gaukite pasiūylmą šiandien.

GAUTI PASIŪLYMĄ