Uždaryti
Naujienos

Skubios vertimo paslaugos: ką verta žinoti?

AD
Autorius Aušra D.
2021-12-01

Visi bent kartą esame susidūrę su situacija, kai prireikia skubaus vertimo. Tai gali lemti įvairiausios priežastys: skubios vertimo paslaugos reikalingos išvykstant į kelionę, pasirašant sutartis ar kai paprasčiausiai spaudžia projekto terminai. Vis dėlto svarbu suvokti, kad skubus vertimas reiškia ne tik vertimo terminus – tai visiškai atskira vertimo paslauga, turinti savo specifiką. Šiame straipsnyje paaiškinsime, kodėl skubios vertimo paslaugos yra savita vertimų rūšis ir ką apie šiuos vertimus reikia žinoti.

Kuo ypatingos skubios vertimo paslaugos?

Klientai, kreipdamiesi į vertimų biurą gali nurodyti pageidaujamą paslaugų suteikimo terminą. Dažniausiai skubiais yra laikomi tokie vertimai, kuriuos reikia paruošti per vieną parą. Vis dėlto šios vertimo paslaugos specifikai svarbus ne tik laikas – juk vertimus atlieka žmonės ir net itin profesionalus vertėjas negali peržengti savo galimybių ribų. Tai reiškia, kad nesvarbu kaip skubiai reikalingas vertimas, vertėjas vis tiek gali dirbti tik savo greičiu.

Puiku, jei prireikia skubiai išversti dokumentą, elektroninį laišką, pažymą ar kitą nedidelės apimties tekstą. Bet jei verčiamo dokumento apimtis didesnė, reikia pasitelkti vertėjų komandą. Jau nekalbant apie tai, kad specialistų užimtumas gali būti didelis ir dėl kitų užsakymų. Dėl šios priežasties skubų vertimą visada verta patikėti tik tikrai profesionaliam vertimų biurui.

Kokios skubaus vertimo paslaugos reikalingos dažniausiai?

Greitai atlikti vertimą gali prireikti kiekvienam: tiek privačiam klientui, tiek įmonei. Be to, negalima pamiršti ir to, kad skiriasi ir verčiamos kalbos. Nors dažniausiai reikalingi vertimai į anglų kalbą arba iš jos, gana dažnai prireikia skubiai atlikti ir kitų populiarių kalbų vertimus: prancūzų, vokiečių, rusų, ispanų ir kt. Tokias užduotis atlieka daug patirties turintys profesionalūs vertėjai. Reikia paminėti, kad įmonėms dažnai reikalingi specializuoti vertimai, tad pasitelkiami medicinos, IT, finansų, rinkodaros ir kitų sričių vertimo profesionalai.

Ar visada galimas skubus vertimas?

Kai prireikia skubaus vertimo paslaugos, geriausia kreiptis į universalų vertimų biurą. Toks biuras turi daugiau specialistų, tad beveik visada galės pasiūlyti skubaus vertimo paslaugas. Maži vertimų biurai ar pavieniai vertėjai dažnai tokių užsakymų įvykdyti paprasčiausiai negali dėl užimtumo ar vertimo specialistų trūkumo.

Skubūs vertimai gali būti labai įvairūs: privatiems klientams dažnai prireikia dokumentų, diplomų vertimo, o įmonės kreipiasi dėl įvairiausių užsakymų, pavyzdžiui, elektroninių laiškų, rinkodarinės medžiagos vertimo, tačiau gali prireikti ir skubiai išversti bei lokalizuoti kompiuterines programas ar žaidimus, mobiliąsias aplikacijas.

Skubios vertimo paslaugos ir mitai

Įdomu tai, kad daugelis vis dar tiki su skubiu vertimu susijusiais mitais, tačiau jie neturi jokio pagrindo. Dažnai galvojama, kad skubios vertimo paslaugos kokybė yra prastesnė. Taip galėtų nutikti, jei su vertimu darbuotųsi vienas vertėjas ir jis tikrai skubėtų, peržengdamas savo galimybių ribas, tačiau profesionalūs vertimų biurai visada užtikrina puikią vertimo kokybę. Atliekant skubius vertimus yra naudojama ta pati patikros sistema, dirba specialistų komanda, todėl dvejoti dėl kokybės pasirinkus patikimą vertimų biurą neverta.

Kitas mitas yra susijęs su kaina – dažnai galvojama, kad skubios vertimo paslaugos yra labai brangios. Iš tikrųjų jų įkainis gali būti šiek tiek didesnis, tačiau vertimų biurai tiksliai planuoja savo specialistų darbą ir gali pasiūlyti klientams patrauklius įkainius. Daug daugiau įtakos galutinei vertimo kainai turi specifika – teksto sritis, kalbų derinys, papildomi darbai. Trumpas užduoties atlikimo terminas yra tik viena kainos sudedamoji dalis, tad bendrai sumai nėra toks jau reikšmingas veiksnys.

Ką reikia žinoti užsakant skubų vertimą?

Dėl vyraujančių mitų, susijusių su didele kaina, dažnai stengiamasi pataupyti. Vis dėlto nerekomenduojame rizikuoti renkantis nepatikimus vertėjus – dažniausiai tokie klientai sugaišta daugiau laiko ir yra priversti už paslaugą mokėti antrą kartą. Geriausia iš karto patikėti užduotį profesionalams.

Kai reikalingos skubaus vertimo paslaugos, laikas yra labai svarbus, tad jį galite taupyti ir patys, jau pateikdami užklausą vertimų biurui. Kad komunikacija būtų sklandesnė ir greitesnė, pasistenkite kuo tiksliau nurodyti visus reikšmingus faktus: kada reikalingas vertimas, kokia yra originalo ir tikslinė kalba, kokios papildomos paslaugos (lokalizacija, kūrybinis redagavimas ir kt.) yra reikalingos. Jei tekstas turi išsaugoti specifinį stilių ar jame turi būti naudojamos raktinės frazės, nepamirškite to paminėti iš karto – taip sutaupysite daug laiko, o vertimų biuras galės tiksliai apskaičiuoti vertimo paslaugos kainą.

Užsakant vertimus klientams gali kilti įvairių klausimų ir tai visiškai suprantama. Nesidrovėkite klausti ir gausite visus atsakymus. Tai padės išsklaidyti abejones ir atsikratyti nerimo, kad reikalingo vertimo laiku negausite. Kokybiškai ir profesionaliai dirbantis vertimų biuras turėtų laikytis skaidrumo principo, tad pateiks aiškius atsakymus į visus kylančius klausimus.

Reikalingas profesionalus vertimas? Gaukite pasiūylmą šiandien.

GAUTI PASIŪLYMĄ