Uždaryti
Naujienos

Kaip pasirinkti vertimų biurą Klaipėdoje?

RB
Autorius R. B.
2022-05-14

Vertimo paslaugos gali prireikti įvairiose gyvenimo situacijose: keliaujant, vykstant studijuoti, ruošiantis vestuvėms, darbui… Pripažinkime, mums visiems kartais prireikia vertėjo įvairiose gyvenimo situacijose. Į vertimų biurą keliaujame ne taip dažnai, kaip apsipirkti į maisto prekių parduotuvę, tad natūralu, kad kilus poreikiui kartu kyla ir klausimas, kaip pasirinkti vertimų biurą?

Vertimų biuras Klaipėdoje

Visi esame girdėję istorijų, kaip nepatikimas vertimų biuras sugadino planus ar sukėlė kitų problemų dėl vėlavimo ar nekokybiškai atlikto darbo. Taip nutinka todėl, kad vertimų sektorius nėra griežtai kontroliuojamas: jame veikia rinkos konkurencija, o čia varžosi ir pradedantieji vertėjai be patirties, ir patyrę „vertimų vilkai“, o kartais galima susidurti ir su paprasčiausiais sukčiais. Tiesa, pastarieji atvejai tikrai reti. Vis dėlto vertimo paslaugos dažniausiai reikalingos susiklosčius svarbioms gyvenimo aplinkybėms, tad bet kokios klaidos ar nesklandumai yra neatleistini. Dalinamės keliais patarimais, kad netektų jaudintis, ar savo vertimą gausite laiku.

Kur ieškoti vertimų biuro?

Pirmasis žingsnis, kai prireikia vertimo – surasti vertimų biurą. Priminsime, kad jei nenorite jaudintis dėl paslaugos kokybės, vertėtų pamiršti skelbimų portalus ar grupes socialiniuose tinkluose, patikimiausias sprendimas yra iš karto ieškoti vertimų biuro. Šią užduotį lengvai ir greitai atliksite su paieškos sistema, tereikia suformuoti raktinę frazę, pavyzdžiui, „vertimo paslaugos Vilniuje“ ar „vertimų biuras Klaipėdoje“. Sistema atrinks visus frazę atitinkančius rezultatus.

Vertimų biuras Klaipėdoje

Nepatingėkite ir skirkite truputį laiko informacijos apie vertimų biurą analizei – tai leis apsisaugoti nuo nemalonių netikėtumų ir gauti tikrai kokybišką paslaugą. Visų pirma, didesni, ilgiau dirbantys ir savo klientais besirūpinantys vertimų biurai turi savo svetaines. Jas tikrai verta aplankyti. Ko ieškoti biuro interneto svetainėje? Čia turėtų būti aiškiai pateikta visa svarbiausia informacija: į kokias kalbas ir per kiek laiko atliekamas vertimas, kokio tipo vertimo paslaugos siūlomos ir kt. Kai kurie biurai taip pat pateikia ir preliminariais paslaugų kainas, rašo tinklaraščius apie savo veiklos sritį ar pasiekimus. Kuo svetainė aiškesnė ir išsamesnė svetainė – tuo atviresnis biuras, o kaip žinia, sąžiningas verslas neturi, ko slėpti.

Antra vertus, vertimų biuro svetainė taip pat gali būti puikiu paslaugų kokybės indikatoriumi. Aiškus ir tvarkingas turinys be gramatinių klaidų yra minimalus kokybės kriterijus, kurį turėtume rasti kiekvieno vertimų biuro svetainėje.

Paslaugų asortimentas sufleruoja kokybę

Jei norite rasti kokybiškas paslaugas teikiantį vertimų biurą, net jei reikia tik paprasto vertimo, visada verta patikrinti paslaugų asortimentą. Įvairias paslaugas siūlantys vertimų biurai turi subūrę didesnes specialistų komandas, todėl čia visada gausite geresnę paslaugų kokybę, o dažnai geresnę kainą – ne paslaptis, kad mažieji vertimų biurai kartais veikia tarsi tarpininkai ir tam tikros kalbos vertėjus samdo tik konkrečioms užduotims atlikti.

Be to, visapusis vertimo paslaugų asortimentas yra dideliu privalumu klientams. Kartais iš anksto nežinome, ar reikės vertimo patvirtinimo, o šią paslaugą siūlo ne visi biurai. Dėl to patogu rinktis tą paslaugos teikėją, kuris visas paslaugas pasiūlys iš vienų rankų – taip sutaupysite laiką ir gausite geriausią paslaugų kokybę.

Specializuotas ar universalus vertimų biuras Klaipėdoje?

Rinkoje kai kurie vertimų biurai veikia kaip specializuotų paslaugų teikėjai. Tai labiau aktualu verslui, nes čia susiduriama su tokiomis specifinėmis sritimis kaip techniniai, teisiniai ar medicininiai vertimai, kuriems atlikti reikia specialių žinių, terminų išmanymo. Tokias užduotis vertimų biurai patiki aukščiausio lygmens specialistams.

Vis dėlto bendruoju atveju specialiųjų žinių prireikia gana retai. Dažniausiai prireikia išversti įvairius dokumentus ar tokius tekstus kaip motyvaciniai laiškai, gyvenimo aprašymas. Gali būti, kad tokiai užduočiai pasirinkus specializuotą vertimų biurą teks mokėti brangiau, nes paslaugų suteiks specializuotas vertėjas. Antra vertus, versdamas įprastus tekstus jis specialiųjų įgūdžių vis tiek nepanaudos, todėl neverta už tai permokėti.

Modernios vertimo paslaugos

Šiuolaikiniai vertimų biurai siūlo daugybę papildomų paslaugų, kurios taupo klientų laiką bei pinigus. Viena tokių – nuotoliniu būdu teikiamos paslaugos, kai vertimas gali būti užsakomas internetu. Tereikia pateikti užklausą ir nusiųsti dokumentą ar kitą tekstą, kurio vertimas reikalingas. Jei vertimo tvirtinimas nebūtinas, biuras jį gali pateikti elektronine forma, kurią teliks atsispausdinti.

Kiti vertimų biurai žengia dar toliau. Pavyzdžiui, visoje Lietuvoje paslaugas teikiantis vertimų biuras „Vertimų karaliai“ siūlo galimybę gauti vertimą neiškeliant kojos iš namų. Tai kompleksinė paslauga, kai vertimas yra užsakomas internetu, o originalą nurodytu adresu pristato kurjeris. Tokiu būdu gali būti pristatyti vertimai, patvirtinti tiek biuro spaudu, tiek notarine tvarka. Tai labai patogu, nes ne visada artimiausias vertimų biuras Klaipėdoje, Vilniuje, Kaune ar kitame mieste gali operatyviai atlikti darbus. Tokiu atveju naudinga rinktis universalų visas paslaugas teikiantį biurą – vertimą gausite greitai ir patogiai.

Taip pat atkreipkite dėmesį į maketavimo paslaugas. Daugeliu atvejų, o ypač verčiant tokius dokumentus kaip diplomai ar gyvenimo aprašymai, maketavimas suteikia aiškumo. Tokį vertimą paprasta skaityti, net ir nežinant kalbos lengva susigaudyti kur ir kokia informacija yra pateikta.

Prireikus vertimo, skirkite keletą minučių ir pasidomėkite vertimų biurų paslaugomis – tai geriausias būdas gauti kokybiškas vertimo paslaugas.

Vertimų biuras Klaipėdoje

Reikalingas profesionalus vertimas? Gaukite pasiūylmą šiandien.

GAUTI PASIŪLYMĄ