Uždaryti
Naujienos

Kaip pasirinkti vertimų biurą Tauragėje?

RB
Autorius R. B.
2022-05-14

Kaip pasirinkti tinkamą vertimų biurą?

Šiais intensyvios globalizacijos laikais pasaulis tapo itin mažas: nuolat keliaujame asmeniniais ar darbo reikalais, bendraujame su užsienyje gyvenančiais kolegomis, klientais ar verslo partneriais ir mums vis dažniau prireikia užsienio kalbų. Vertimo paslaugos padeda įvairiose situacijose: keliaujant, mokantis, ieškant darbo užsienyje. Augant tokių paslaugų paklausai, išaugo ir pasiūla, tačiau tai ne visada reiškia aukštesnę paslaugų kokybę. Pateiksime keletą patarimų, į ką verta atkreipti dėmesį, siekiant pasirinkti kokybiškas ir poreikius atitinkančias paslaugas teikiantį vertimų biurą.

vertimu biuras Tauragėje

Vertimo paslaugų pobūdis

Pirmiausia reikėtų išsiaiškinti, ar vertimų biuras, į kurį svarstote kreiptis, teikia būtent jums reikalingas paslaugas. Pagrindinę jų – vertimą raštu, siūlo daugelis šioje srityje dirbančių kompanijų, tačiau gali būti, jog jums reikalingos kitokio pobūdžio arba papildomos paslaugos. Su nepakankamu paslaugų asortimentu dažniausiai susiduriama mažesniuose miestuose: pavyzdžiui, vertimų biuras Tauragėje, Šilutėje ar kitame mažesniame mieste tikriausiai galės pasiūlyti tik standartinį vertimą. O ką daryti, jei prireikia ir specializuoto vertimo ar apostilizacijos?

Ieškokite nuotoliniu būdu paslaugas teikiančio vertimų biuro. Tai labai patogu: užsakant vertimą nereikia kelti kojos iš namų, o atliktas vertimas, esant poreikiui, bus pristatytas per kurjerių tarnybą. Taip sutaupysite ir laiko, ir pinigų. Be to, paprastai tokias paslaugas siūlo didesni vertimų biurai, kurie dirba visoje Lietuvoje, todėl gausite ir geresnės kokybės paslaugą.

Kreipdamiesi į vertimų biurą galite papildomai pasidomėti vertėjų kvalifikacija – pavyzdžiui, kartais prireikia gimtakalbių vertėjų arba tam tikros srities specialistų. Patys vertimo nepatikrinsite, todėl jei reikalinga specifinė paslauga, prieš ją užsakant verta pasidomėti, ar biuras tikrai galės tinkamai atlikti reikalingą vertimą. Kuo daugiau informacijos suteiksite, tuo lengviau specialistai galės įvertinti ir vertimo specifiškumą, ir jo kainą.

Teikiamų paslaugų prieinamumas

Išsiaiškinkite, ar teikiamos paslaugos yra lengvai prieinamos, ar vertimų biuras siūlo priimtinus terminus, ar komunikacija su vadybininku yra greita ir paprasta. Inovatyvūs ir aukšto lygio paslaugas teikiantys vertimų biurai dažnai siūlo atliktus vertimus perduoti elektroninėmis ryšių priemonėmis ar pristatyti tiesiai į namus ar biurą pasinaudojant kurjerių paslaugomis.

Vis dar populiari nuomonė, kad prireikus vertimo reikia keliauti į vertimų biurą, tačiau šiais laikais tai visiškai nebūtina. Dokumentus, jei neturite elektroninio jų varianto, galima nufotografuoti mobiliuoju telefonu ir išsiųsti vos per keletą minučių. Tai sutaupo daugybę laiko ir pagerina paslaugų prieinamumą. Be to, klientai iš mažesnių miestų gali gauti visas paslaugas, kurių vietos vertėjai paprasčiausiai neteikia. Taigi, net jei vertimų biuras Tauragėje, Telšiuose ar kitame mažesniame mieste reikalingų paslaugų nesiūlo, jos lengvai taps prieinamos pasirinkus nuotoliniu būdu dirbantį vertimų biurą.

Klientų atsiliepimai

Jeigu nesuprantate tikslinės vertimo kalbos, vertimų biuro pateikti darbų pavyzdžiai greičiausiai nebus naudingi, o įvertinti suteiktų paslaugų kokybę gali būti sudėtinga. Siekiant išvengti dvejonių ir abejonių, verta patikrinti klientų atsiliepimus. Kiekvienas ilgiau veikiantis vertimų biuras sulaukia atsiliepimų, kuriuos galite rasti internete. Nors atsiliepimais negalima aklai pasikliauti, nes dažniau esame linkę peikti, o ne girti, jie tikrai padės susidaryti bendrą nuomonę. Informacijos apie pasirinktą vertimų biurą taip pat galite paieškoti internete – socialiniuose tinkluose, atsiliepimų svetainėse ir kontaktų puslapiuose.

Rinkdamiesi vertimų biurą, atkreipkite dėmesį į klientų sąrašą. Net jei ketinate patikėti tik nedidelę vertimo užduotį, patikimesnis bus tas biuras, kuris bendradarbiauja su didelėmis įmonėmis. Kuo daugiau žinomų klientų, tuo patikimesnis yra paslaugos teikėjas. Atsakyti, kodėl taip yra, gana paprasta – siekiant patenkinti didelių verslo kompanijų poreikius, būtina suburti patikimą ir profesionalią komandą. Jei vertimų biuras jau įsitvirtino verslo sektoriuje, vadinasi, tokią komandą tikrai turi ir jai galite patikėti savo vertimą be jokių abejonių.

Veiklos teritorija – dar vienas svarbus kriterijus vertimų biurų srityje. Vietiniai biurai negalės pasiūlyti nei itin plataus paslaugų spektro, nei retesnių užsienio kalbų vertimo. Tačiau šiais laikais fizinė veiklos vieta visai nesvarbi: vertimų biuras Tauragėje gali teikti paslaugas nuotoliniu būdu, o vertimų biuras Vilniuje – siūlyti vertimus Londono gyventojams. Puikus nuotolinių paslaugų teikimo pavyzdys yra vertimų biuras „Vertimų karaliai“. Šio biuro veikla apima visą šalies teritoriją, nes vertimai gali būti užsakomi internetu, o esant poreikiui jų originalus pristato kurjerių tarnyba. Toks paslaugų teikimo principas yra greitas, patogus ir ekonomiškas. Rinkdamiesi vertimų biurą įvertinkite visą informaciją. Nepatingėkite skirti trupučio laiko ir pasirinkti tikrai patikimą vertimo paslaugos teikėją – taip galėsite neabejoti gautos paslaugos kokybe, o ir kitą kartą prireikus nebereikės iš naujo ieškoti vertimų biuro.

vertimu biuras Tauragėje

Reikalingas profesionalus vertimas? Gaukite pasiūylmą šiandien.

GAUTI PASIŪLYMĄ