Uždaryti
Naujienos

Švedų kalbos vertimai

RB
Autorius R. B.
2022-05-20

Švedų kalbos vertimo paslaugos – vis reikalingesnės

Švedų kalbos vertimai

Švedų, beje, kaip ir kitų skandinavų kalbų, populiarumas nuolat auga, tad tiek vertimas į švedų kalbą, tiek ir iš jos sulaukia vis didesnio klientų susidomėjimo mūsų šalyje. Vertėjų teikiamos paslaugos apima įvairių sričių (dokumentai, grožiniai, techniniai, medicininiai ir kita) vertimus, tad kiekvieno, aišku, pasirinkus profesionalų vertėją, pageidavimai, susiję su švedų kalbos vertimu (galimas ne tik vertimas iš švedų į lietuvių kalbą ir iš jos, bet ir kitos kalbų kombinacijos, pavyzdžiui, švedų – anglų vertimas), bus įgyvendinti.

Švedų kalba – populiariausia pasaulyje skandinavų kalba

Švedų kalba, priklausanti indoeuropiečių šeimos, germanų prokalbės, Skandinavijos kalbų pogrupiui, palyginti su kitomis skandinavų kalbomis, yra pati populiariausia. Švedų kalba paplitusi Suomijoje, JAV, Jungtinėje Karalystėje, Kanadoje, Brazilijoje, Argentinoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, netgi – mūsų netolimoje kaimynėje Estijoje. Bendras švediškai kalabančių asmenų skaičius pasaulyje siekia apie 9 milijonus.

Švedų kalba – viena iš Suomijos valstybinių bei viena iš 23 oficialių ES kalbų. Įdomus faktas, jog pastaroji valstybine kalba Švedijoje oficialiai tapo gana neseniai – tik 2009-aisiais metais. Patys švedai, priklausomai nuo regiono, kalba skirtingais dialektais. Žinoma, dėlto vertimas iš švedų kalbos tampa sudėtingesnis, tačiau patyrusiems vertėjams tai gana lengvai įveikiama užduotis.

Istorinės ir kultūrinės sąsajos palengvina skandinavų tarpusavio bendravimą

Jei lietuvių-švedų vertimas ar švedų-lietuvių vertimas mūsų šalyje, kurioje mokančių švediškai taip gerai, jog galėtų suprasti bei sklandžiai, taisyklingai perteikti įvairaus pobūdžio turinį, labai mažai, yra populiarus, tai kaimyninės Skandinavijos šalys tarpusavyje gali bendrauti ir be vertėjo pagalbos. Visų pirma, dėl to, jog švedų, danų bei norvegų kalbos yra kilusios iš tos pačios senovinės skandinavų kalbos. Dėl kalbų panašumų vertimas į švedų kalbą yra paprastesnis, tačiau kai prireikia tikslumo – būtinos profesionalios vertimo paslaugos.

Faktas, jog šios valstybės puikiai pažįsta ir viena kitos kultūrą, taip pat prisideda dėl galimybės tarpusavyje komunikuoti be vertėjų, nepaisant to, jog kiekviena kalba, veikiama įvairių veiksnių, nuolat keičiasi. Siekiant aukštos teikiamų paslaugų kokybės, vertėjai turi būti gerai susipažinę su konkrečios šalies kultūra, istorija, kalbos ypatybėmis,  taip pat – vertimo srities specifika, o ne tik žinoti pavienes žodžio reikšmes.

Analizuojant švedų kalbos žodyną ir gramatiką, galima pastebėti panašumų ir su kitomis kalbomis: prancūzų, vokiečių, lotynų, graikų. Pavyzdžiui, kaip ir vokiečių kalboje, švedai turi artikelius, o tarinys, kalbant taisyklingai, sakinyje visada bus vartojamas antras.

Švedų kalbos vertimo paslaugos populiarios ir dėl glaudžių šalių verslo santykių

Ar žinojote, jog Švedija, vertinant tiesiogines užsienio investicijas į mūsų šalies verslą, yra aiški lyderė, o švediško kapitalo įmonės Lietuvoje skaičiuojamos šimtais? Natūralu, jog glaudūs šalių tarpusavio santykiai versle yra viena iš priežasčių, dėl kurių vertimas iš švedų kalbos arba į švedų kalbą – vis labiau klientams reikalinga paslauga.

Įvairiomis veiklos rūšimis užsiimantiems verslininkams neretai reikalingas internetinių svetainių vertimas į / iš švedų ar kitų užsienio kalbų. Interneto tinklapiai, be kurių neįsivaizduojamas šiandienis verslas, leidžia efektyviai praplėsti rinką ir didinti žinomumą tarptautiniu mastu.

Kalbant konkrečiai apie švedų kalbos vertimo paslaugas, klientai, norintys aukščiausios kokybės (o tai neabejotinai svarbu kalbant tiek apie asmeninio pobūdžio, tiek verslo dokumentų vertimą), turi skirti laiko profesionaliausio vertėjo paieškai. Mūsų vertimų biuras bendradarbiauja su plačiu vertėjų tinklu, todėl siūlomos vertimo paslaugos atitinka aukščiausius kokybės standartus. Vertimas į švedų kalbą mūsų biure galimas iš įvairių kalbų, o galutinius vertimus tikrina kiti specialistai: redaktoriai, korektūros specialistai ir kt. Taip užtikriname geriausios kokybės vertimus, o mūsų naudojamos modernios technologijos leidžia taupyti laiką – vertimai iš švedų kalbos ar į ją mūsų komandos yra atliekami itin operatyviai.

Švedų vertimai

Švedų kalbos vertimai biure „Vertimų karaliai“ dažniausiai atliekami per 24. Kreipkitės ir atsakysime per 15 min.

Reikalingas profesionalus vertimas? Gaukite pasiūylmą šiandien.

GAUTI PASIŪLYMĄ